Treningssamling for jenter på “Gordon Castle”, Sunnløfsstua, Ljørdalen Trysil. Stedet ligger på Drevfjellet, man kan kjøre helt frem. Etter årets taksering, ser det lovende ut med rypebestanden. Treningen blir lagt opp som en jaktprøve, små partier med instruktør. Dette er en samling med jentene i Gordonsetterklubben. Påmelding: Liv Ellen Torp. Tlf:63837573 / 95038330 E-post: .(JavaScript must be enabled to view this email address).
Pris for kost, losji og trening: Kr 1500.-
Fasilitetene på hytta er enkle men gode. Man må regne med å dele rom med kjente/ukjente da det er 2, 4 og 6 sengers rom. Hytta og koiene forsynes med strøm fra eget aggregat. Det er ikke innlagt vann. Til hundene er det bur under sengene på de respektive rom. Enkelt forklart, det er høy koiestandard. Ta med egen sovepose (pute) og lommelykt. Er du var for lyder, kan ørepropper også være godt å ha!
Veibeskrivelse: Rv 25 fra Elverum.
Om lag 60 km fra Elverum fortsetter Rv 25 til høyre over en bro mot Østby. Ta av Rv 25 ved Østby sentrum, følg skiltingen mot Ljørdalen. (20 km på grusvei). Ved T- krysset i Ljørdalen “sentrum”, ta til venstre (nordover), skiltet Skåret 18 km. Kjør ca. 2 km forbi Skåret. Se etter Gordonsettermerket i veikanten på venstre side og følg grusveien inn til venstre 4,5 km oppover mot fjellet til veis ende.