Jaktprøveresultater vinter 2016, 166 premier per 25.04



Premier oppnådd 12.-14.februar – 5 premieringer
Premier oppnådd 19. -21. februar – 0 premieringer
Premier oppnådd 26. – 28. februar – 2 premieringer
Premier oppnådd 4. – 6. mars – 16 premieringer
Premier oppnådd 11. – 13. mars – 26 premieringer
Premier oppnådd 17. – 20. mars – 9 premieringer NM Vinter
Premier oppnådd 1. – 3. april – 20 premieringer
Premier oppnådd 8. – 10. april – 36 premieringer
Premier oppnådd 15. -17. april – 27 premieringer
Premier oppnådd 22. – 24.april – 25 premieringer

Komplett premieliste for alle raser finner du HER Championatreglene finner du HER

UNGHUNDKLASSE

Hundens navn Far Mor Premiegrad Poeng til Årets hund Eier/fører
Black Molly Ismenningens A-kasper Storbakken’s Isabella 1.UK 2p Brian Herje
Engbjergvejs Karla Pvn`s Cero Engbjergvejs Aggi 2.UK Trond Peder Carlsen
Electra Av Sáráhkká Carl D`ar Roc`h Bernez Cessna Av Sarahkka 2.UK Stein Roger Myren
Enja Av Sáráhkká Carl D`ar Roc`h Bernez Cessna Av Sarahkka 2.UK, 1UK, 3.premie AC Finale 2p+2p Øyvind Bjørklund
Enzo Ferrari Av Sáráhkká Carl D`ar Roc`h Bernez Cessna Av Sarahkka 2.UK, 1.UK, 1.UK 2 p+2p Silje Aronsen
Geilanes Issi Brekkesagas Blackbird AULUMBOENS C-KITA 3.UK, 2.UK,1.UK 2p Jarle Berentzen
Glomfjellets Ft Tarzan Tromsørypas Ad Tim Frøya 3.UK Aleksander Gumdal
Glomfjellets Ft Hera Tromsørypas Ad Tim Frøya 1.UK, 1.UK 2p+2p Robin Dahl og Line Åsvang Dahl
Jerpsetra’s Lala N UCH NV-13 Hot Chilli Holmevass D Gyda 2.UK, 1.UK, 1.UK, 1 premie finale SNUM, 2.UK 2p+2p+3p Axel Clausen
Kamvatnet’s Bella Max Odin Kamvatnet`s Aqua Vita 1.UK, 2.UK 2p Andre Fleskheller
Kvikksteps B-gunn Bullet Ragna Peter Gunn Femme Fatale De La Sourceauxperdrix 2.UK2.UK Gunn Kristin Morkemo/Svein By
Kvikksteps B-mon Amie Peter Gunn Femme Fatale De La Sourceauxperdrix 2.UK,2.UK, 2.UK,2.UK,1.UK 2p Morten Løken
Nitro-Gen First Bullet Samson Sorensen Storbakken`s Fa Vinna 3.UK, 2.UK Henning Johannes Kristiansen
Ronja Tromsørypa’s Ta Sigge Tilleråsen’s Zelma 1.UK 2 p Håvard Nordhus
Sita First Bullet Samson Sorensen Storbakken`s Fa Vinna 2.UK Kay Herman Henriksen
Vanity Soleil Cyclone De L’ardour Bird Des Pigenettes 3.UK Kjersti Qviller
Suhlegan Label Five NJCH Raunakkens Cox Suhlegan Janis Joplin 2.UK Lennart Berglund
Suhlegan Leo NJCH Raunakkens Cox Suhlegan Janis Joplin 2.UK + 2.UK + 1.UK, 2.UK 2p Benn Asgeir Båtvik
Tinderypen`s Louis Le Bon Chasseur Best De La Source Aux Perdrix Sa Amaya 2.UK, 3.UK, 2.UK, 3.UK, 2.UK Erle Beate Nordbotn
Tinderypen’s Iris Best De La Source Aux Perdrix Sa Amaya 2.UK,2.UK,2.UK, 2.UK Steinar Skogli
Tinderypen’s Minnie Best De La Source Aux Perdrix Sa Amaya 3.UK,1.UK 2p Arne Klingsheim
Vakkuniva-tarzan`s Chasse Aida First Bullet Samson Sorensen SE JCH Tess 3.UK,2.UK Bjørn Løkås
Vakkuniva-Tarzan:s Ts Marta First Bullet Samson Sorensen SE JCH Tess 3.UK, 2.UK
1.UK + 2.UK, 5.premie AC Finale
2p Joakim Haugen
Vinterfjellets Bk Il Tempo Gigante N J(K)CH Reisavannet`s Ja-Kaos Bråke-Bøtta Pippa 3.UK Steinar Gabrielsen
Vistasdalens Bajas Axa Reisavannet’s Zb-sam 2.UK,2.UK Henning Bortne Bøen




ÅPEN KLASSE

Hundens navn Far Mor Premiegrad Poeng til Årets hund Eier/fører
Ah Aki-ta2 Reisavannet’s D-hårek Sa Amaya 1.AK 3p Magne Klingsheim
Ah Anila Reisavannet’s D-hårek Sa Amaya 2.AK, 1.AK 3p Arne Klingsheim
Aila av Valhall Valbyskogens Ares Møysalens Bonnie 2.AK, 2.AK, 3.AK Steinar Skogli
Cessna Av Sáráhkká Tp Odin Akira 2.AK Anne Grethe Bakkevold
Dunga Av Sáráhkká Tromsørypa’s P E Appo Apportør Cessna Av Sáráhkká 3.AK Morten Johnsen
E-Cherie Delos Vom Schwanenberg Vanity Emmili 2.AK + 2.AK Johnny Arntzen
Bølhøgda`s Jennie Fabian Du Vallon De La Rigaude Coco Du Vallon De La Rigaude 2.AK Lars Farnes
Holmevass F Blaise Midtfjellets Jo Holmevass B Gilli 2.AK, 2.AK Magnhild Østraat/Rune Østraat
Ismenningens C-Tore Hund Raunakkens Turbo Ismenningens A-Lotta 2.AK Kåre Herje
Jega Jalo’s Blizzard Bekkauren’s Tuxi 3.AK Arnfinn Blø
Kamvatnet`s Fantasi Sætertunet`s Eik Valium 3.AK Svein Gustad
Kvikk N UCH NV-13 Hot Chilli Stenhøj R Molte 2.AK, 2.AK Åsta Wærnes/Trond Nerdal
Lucky Brekkesagas Blackbird Donna 2.AK Bård Bergseth
Mørkvedmarkas Lita N JCH Tromsørypas P E Hero Reisavannets B-Zenta 3.AK, 2.AK Pål Granum
Mørkvedmarkas Tico N JCH Tromsørypas P E Hero Reisavannets B-Zenta 3.AK, 3.AK Svein Helge Johansen
Mørkvedmarkas Vilma N JCH Tromsørypas P E Hero Reisavannets B-Zenta 3.AK, Børge Andreassen
Omasvarre’s Aj Orion Tromsørypa’s Am Amber Jambo De Casa Ato 2.AK Lars Rikard Kvaal
Orreskogen`s D-Gry Orreskogen`s B-Røm Brustindens E Ulla 1.AK 3p Hege Hukkelberg Tidemann
Orreskogen`s D-Yr Orreskogen`s B-Røm Brustindens E Ulla 3.AK,1.AK 3p Marit Krogh
Orreskogen`s G Happy Best De La Source Aux Perdrix N JCH Reisavannet`s B Guri 2.AK, 1.AK 3p Anders Ellefsen
Pt Cara Litjåsen`s Prince Tyra 2.AK Gunnar Øvringmo
Pt Hårek Litjåsen`s Prince Tyra 3.AK Eldbjørg Kvamme
Reisavannet`s Jc-Rappi Carl D`ar Roc`h Bernez Reisavannet`s B-Java 3 AK Åge Lekanger
Reisavannet`s Jc-Zack Carl D`ar Roc`h Bernez Reisavannet`s B-Java 3.AK+3.AK, 1.AK  3p Karl Andre Hansen
Reisavannet’s Zb-Kirow Jalo’s Blizzard Locar’s Shooting Star Zela 3.AK, 2.AK Jan Hind/Hilde Benjaminsen
Rypkleppen`s C Ninja Rypkleppens A Runa Milo 2.AK,1.AK 3p Tommy Susegg Aunet
Shakira FF R’vampire Du Mas D’eyraud Langvads Sabelle 3 AK Åge Lekanger
Storbakken’s Fa Vinna Brustindens E Frøy Reisavannet’s B-Aylo 1.AK 3p Vidar Berg-Hansen
Storbakken’s Ft Ellie Brustindens E Frøy Orreskogen’s B-Troy 2.AK, 2.AK Kay Rune Hansen
Storsnasens Vidda Raunakkens Cox Åa 2.AK Sveinung Aune
Prego NJCH Raunakkens Cox Tulla 1.AK 3p Nils B Skaar
Tea NJCH Raunakkens Cox Tulla 1.AK 3p Trond Guttormsen
Tiellas Ck Buskas Ismenningens A-Kasper Pålamalmens El Cobra 2.AK Geir Bakkhaug/Solfrid Lægdheim
Tromsørypa’s Pa Vega Reisavannet’s B-aylo N S UCH Bekkauren’s Pia 1.AK 3p Tore Dreyer
Tromsørypa’s Pa Zeb Reisavannet’s B-aylo N S UCH Bekkauren’s Pia 2.AK Kjell N. Engen/Halvard Lockertsen
Tromsørypa’s Pr Rasken Orreskogen’s B-røm N S UCH Bekkauren’s Pia 3.AK Paul Aandahl
Vakkuniva-Tarzans T/R Tindra Litjåsen’s De René Tess 2.AK Joachim Almgren
Vanity Kitchenette Tempo Du Vallon De La Rigaude Bird Des Pigenettes 2.AK Hallgeir Bergh
Van`t Passant Lina Elroy Du Vallon De La Rigaude NORD UCH FI DK SE NO UCH Bonnee Des Plaines Dauxeenes 2.AK, 2.AK Vesa Virkula
Van’t Passant Heart Of Chelsea Vulcain De Saint Lubin NORD UCH FI DK SE NO UCH Bonnee Des Plaines Dauxeenes 2.AK Randi Christin Mathisen
Vinterfjellets Bp Captain Morgan Peter Gunn Bråke-bøtta Pippa 1.AK 3p Andreas Jørgensen
Vinterfjellets Bp Corona Peter Gunn Bråke-bøtta Pippa 3.AK Andreas Jørgensen/Tor Einar Jørgensen
Vinterfjellets Bp Lucky Lucy Peter Gunn Bråke-bøtta Pippa 2.AK, 1.AK 3p Knut Anton Karlsen
Vinterfjellets Frøya N UCH NV-13 Hot Chilli Bråke-bøtta Pippa 2.AK, 2.AK, 1.AK 3p Rolf Erik Igeland
Vinterfjellets Rush N UCH NV-13 Hot Chilli Bråke-bøtta Pippa 2.AK,2.AK Jan Hind
Vinterfjellets Sør Alex N UCH NV-13 Hot Chilli Bråke-bøtta Pippa 1.AK 3p Heidi M. Johansen/Kurt Landau




VINNERKLASSE

Hundens navn Far Mor Premiegrad Poeng til Årets hund Eier/fører
Ah Anila Reisavannet’s D-hårek Sa Amaya 5.VK semi ?p Arne Klingsheim
Brekkesagas Blackbird Carl D’ar Roc’h Bernez Brekkesagas Nellie 4.VK Per Einar Bakke
NJCH NJ(K)CH Brekkesagas Tiri Kruttåsen`s Eir Brekkesagas Nellie 1.VK kval,1.VK m/Cacit finale 1p+? John Arnt Arvola og Ingvild D Trane
Ismenningens A-Kasper M K Falco Sætertunets Mille 2.VK kval 2p Geir Bakkhaug og Solfrid Lægdheim
Kattugla`s Buster Peik Tilleråsen`s Tuva 1.VK finale 4p Inger Lise og Geir Håvar Ingdal
Kvikksteps Mira Orreskogen`s B-Røm Femme Fatale De La Sourceauxperdrix 1.VK m/CK kval, 2.VK semi 4p+? Øivind Winther
Litjåsen’s De Renè SUHLEGAN PRINCESS Bekkauren’s Mailo 1.VK kval  ?p Gunnar Guttormsen
Mix Brustindens D Aro Bekkauren`s Tuxi 1.VK kval 3p Lars Hasselvold
NV-14 Orreskogen’s E-Lisa Elvis Du Bois Courcol Reisavannet’s B-guri 3.VK, 2.VK m/resCACIT, 1.VK m/CK kval,1.VK m/CACIT finale, 2.VK kval 1p+4p+2p+?p+? Anders Ellefsen
Reisavannet’s Ja-kaos Reisavannet’s B-java Alex Dei Fiorindo 1.VK kval 3p Jan-Erik Jensen
Rypkleppens D Drekkes Tequila Bekkauren’s D-stoy Rypkleppens A Runa 2.VK kval, 2.VK semi 2p+3p Andreas Jørgensen
Reisavannet’s Zr-Zelica Rollex Locar’s Shooting Star Zela 1.VK m/CK 4p Jan Bjarte Skrøppa
Sofus Rollex Staurin’s Kutta 1.VK finale m/CK 5p Brian Herje/Ronny Sagmo
SE JCH Tess S N UCH S JCH Suhlegan Tarzan Tråsletten’s Lory 1.VK m/CK kval, 1.VK kval 4p+1p Joachim Almgren
N UCH Tromsørypa`s A D Tim Delos Vom Schwanenberg Alaska Dei Fiorindo 4.VK finale, 4.VK semi 3.VK semi ?p+1p+? Per Johnny Skjæran
Tromsørypa`s Pa Liz Reisavannet`s B-Aylo N S UCH Bekkauren`s Pia 5.VK finale, 2.VK kval, 1.VK finale m/CACIT, 2.VK kval 2p+?p+?p Per Johnny Skjæran
N JCH Tromsørypa`s P E Hero Kruttåsen`s Eir N S UCH Bekkauren`s Pia 2.VK kval, 4.VK finale, 2.VK 2+1p+2p Stig Edvinsen
Tråsletten’s Svabø Tråsletten’s Wirco Bonnee Des Plaines Dauxeenes 1.VK m/CK kval 4p Bjørn Tråslett
Tyri Piney Run Sam Bekkauren’s Tuxi 5.VK, 4.VK kval, 4.VK finale  ?p+?p+?p Geir Håvard Ingdal
Vakkuniva-Tarzan`s Tr Tiff Litjåsen’s De René Tess 3.VK kval + 1.VK m/CK semi, 4.VK kval, 1.VK finale 1p+5p+?+? Gunnar Guttormsen
Vakkuniva-Tarzans T/R Tindra Litjåsen’s De René Tess 3.VK kval 1p Joachim Almgren

Premieringer på prøver i Sverige av norske hunder:
Klimpfjell:
2:a pris Segrarklass med Reserv CACIT Ismeningens Kasper, Ä/F Geir Bakkhaug
5:e pris Segrarklass Tresallier Fleur De Lys, Tove Lövås
6:e pris Segrarklass Vinterfjellets BP Captain Morgan, Andreas Jørgensen
1:a pris Elitklass Rypkleppens D Drekkes Tequila, Ä/F Andreas Jørgensen
2:a pris Elitklass Ismeningens Kasper, Ä/F Geir Bakkhaug
3:e pris Elitklass Vinterfjellets BP Captain Morgan, Andreas Jørgensen
2:a pris Öppen klass Tiellas Buskas, Ä/F Geir Bakkhaug

 

Premiering på prøver i Danmark:
FJD Nordjyske Gl. Toftegaard
2.pr.uk DK 08395/2014 B Engbjergvejs Karla Trond Peder Carlsen