Elitehunder



Krav for å bli Elitehund i NBK:

  • Eier skal være medlem i NBK
  •  Hunden skal ha oppnådd 1. AK eller VK-premiering på jaktprøve i Norge
  •  Hunden skal ha oppnådd 1 BK, 1 AK eller Very Good i AK eller BK på utstilling i Norge  *
  •  Hundens hoftestatus skal være kjent, enten som HQ-tall eller som HD-diagnose
  •  Hunden blir strøket i registret når den passerer 10 år
  •  Fjerning av hunder fra registret kan utføres av styret etter vurdering
  •  Eier er selv ansvarlig for å henvende seg til klubbens avlsråd for å få vurdert om hunden fyller kravet til Elitehund

* dette betyr i praksis Very Good eller bedre

Innmelding av Elitehund

Her finner du alle presentasjoner av nye Elitehunder

Her finner du oversikten over tidligere Elitehunder som har gått ut av lista pga. eldre enn 10 år

 

Bilde F.Dato Navn Kjønn Eier
01.06.2015 Orreskogen’s Mini H Jan-Erik Jensen
07.03.2014 Bekkauren’s Eira T Trygve Nordås
06.05.2014 Enja Av Sáráhkká T Øyvind Bjørklund
  31.03.2014 Blackmolly T Brian Johan Herje
13.10.2014 Geilane’s Ixi T Eigil Haug
05.06.2014 Tinderypen’s Iris T Steinar Skogli
  28.01.2014 Kamvatnet’s Ragna Rompeløs T Anne-lise Vedeler
07.02.2014 Orreskogen’s G-Happy T Anders Ellefsen
10.11.2014 Kvikksteps B-Mon Amie T Morten Løken
26.02.2013 Brufjorden’s Isy T Svein Hjelle
17.05.2013 Kvikk H Åsta Wærnes
06.06.2013 Holmevass F Blaise T Magnhild og Rune Østraat
10.03.2013 Reisavannet’s Jc-rappi T Åge Johan Lekanger
27.01.2013 Tiellas Ck Buskas H Geir Bakkhaug
21.09.2013 Vinterfjellets Bp Corona T Andreas Jørgensen
21.09.2013 Vinterfjellets Bp Captain Morgan H Andreas Jørgensen
21.09.2013 Vinterfjellets Bp Lucky Lucy T Knut Anton Karlsen
29.08.2013 Omasvarre’s aj Orion H Lars Rikard Kvaal
15.07.2013 Iver De Passemarais H Anne Grethe Bakkevold
  02.07.2913 Tea T Trond Guttormsen
12.06.2013 Kvikksteps Mira T Eivind Winther
10.03.2013 Reisavannet’s Jc-zack H Karl Andre og Sissel Evensen
09.03.2013 Reisavannet’s ZB-Blaze H Ulrik Johnsen
  14.02.2013 Mørkvedmarkas Vilma T Børge Andreassen
  30.01.2013 Tromsørypas PA Vega T Tore Dreyer
  30.01.2013 Tromørypas PA Max H Øysten Gamst
  30.01.2013 Tromsørypas PA Liz T Per Johnny Skjæran
17.04.2012 Holmevass E Lexie T Kristian Terje Holgersen
  21.04.2012 Di Centa Av Sáráhkká T Anders B Olsen
  09.04.2012 Orreskogens E-Olseen H Thomas Christensen
09.04.2012 Orreskogen’s E-Lisa T Anders Ellefsen
  04.04.2012 Orreskogens D-yr T Marti Krogh
  04.04.2012 Orreskogens D-gry T Hege Tidemann
01.04.2012 Vinterfjellets Sør Alex H Heidi Johansen, Kurt Landau
  01.04.2012 Vinterfjellets Frøya T Rolf Erik Igeland
  25.03.2012 Ah Anila Arne Klingsheim
  25.03.2012 Ah Aki-ta2 Magne Klingsheim
19.03.2012 Storbakken’s Fa Vinna T Vidar Berg-Hansen
02.03.2012 First Bullet Samson Sorensen H Nina Helberg Aurebekk
02.03.2012 Tyri T Geir Håvard Ingdal
16.02.2012 Rypkleppens D Drekkes Tequila T Andreas Jørgensen
  16.08.2011 Vakkuniva-Tarzan’s Tr Tindra T Joachim Almgren
19.07.2011 Brekkesagas Blackbird H Per Einar Bakke
29.04.2011 Tiril T John Smedbakken
27.03.2011 Tromsørypa’s AD Tim H Britt Olsen og Per Johnny Skjæran
05.02.2011 Mix H Lars Hasselvold
05.02.2011 Storm H Joakim Haugen
22.12.2010 Raunakkens Frøya T Jonas Sagmo Lund
16.08.2010 Reisavannet’s Us-mikko H Per Arne Hasselvold
01.11.2010 Rypkleppen’s C Rocco H Ole Bjørn Grytbakk
12.08.2010 Stenhøj R Molte T Tom Antonius Middelhuis
27.07.2010 Donna T Arild Engelstad
27.07.2010 Mikko H Oleif Johannes Johnsen
25.07.2010 Tresallier Fleur De Lys T Tove Løvås
25.05.2010 Femme Fatale De La Sourceauxperdrix T Morten Løken
21.05.2010 Akilles H Thorstein Bjørnstad
21.05.2010 Theia T Freddy Lillevik
17.04.2010 Far Si Pie T Andreas Venaas
02.04.2010 Kattugla’s Buster H Inger-Lise Ingdal
17.03.2010 Storbakken’s FS Maya T Eirik Sklet
09.03.2010 Orreskogen’s B-Røm H Hege Hukkelberg Tidemann
09.03.2010 Orreskogen’S B-Maia T Hege Bjørge Ellefsen
09.03.2010 Ismenningens A-Kasper H Geir Bakkhaug
22.02.2010 Kvamvatnet`s Mamma Mia T Hedda Næs
01.02.2010 Raunakkens Cox H Nils B. Skaar
01.02.2010 N UCH Raunakkens Turbo H Torkjel Fredin
19.01.2010 Sofus H Brian Herje
01.01.2010 Sætertunets Eik H Lena Marie Borlaug
20.11.2009 Reisavannet’s Ja-Ayla T Jan-Gunnar Holthe
20.11.2009 Reisavannet’s Ja-Kaos H Jan-Erik Jensen
24.08.2009 Aulumboens C-Kita T Jarle Berentzen
20.07.2009 Havredalen’s Kritt H Arne Abel-Lunde
19.07.2009 Vinterberget’s Black Velvet H Arvid Rønning
17.07.2009 Aila Av Valhall T Steinar Skogli
26.05.2009 N UCH Ruth T Morten Tidemann
16.03.2009 Tulla T Trond Guttormsen
10.03.2009 Holmevass C Isa T Christian Eirik Johnsen
02.03.2009 Tråsletten’s Svabø T Bjørn Tråslett
02.03.2009 Tråsletten’s Sokira T Jens-Harald Rones
02.03.2009 Tråsletten’s Senico H Eva Hafstad
02.03.2009 N Se Uch Tråsletten’s Sally T Vesa Virkkula
04.02.2009 Tromsørypa’s Am Tea T Per Johnny Skjæran
  04.02.2009 Tromsørypa’s Am Amber T Lars Rikard Kvaal
20.01.2009 Storbakken’s Aika T Anita Kolstad
28.09.2008 Frøya T Robin Dahl
04.09.2008 Cessna av Sáráhkká T Anne Grethe Bakkevold
11.08.2008 Brekkesagas Tiri T Ingvild Dahl Thrane
27.07.2008 Amigo H Monica Tallhaug
12.04.2008 Litjåsen’s De Renè H Gunnar Guttormsen
12.04.2008 N UCH Litjåsen’s Rikke T Gunnar Handberg
09.04.2008 Orreskogen’s A-Kira T Tone Dahl
05.03.2008 N UCH S G Cæsar H Oddbjørn Farsund
01.02.2008 Sætertunets Mille T Brian Herje
30.01.2008 Tromsørypa’s P E Hero H Stig Even Edvinsen
26.12.2007 Min Vesla T Arild Dystland
25.09.2007 Reisavannet’s D-Hårek H Martin Haugestad
25.09.2007 Reisavannet’s D-Trine T Asbjørn Jenssen
25.09.2007 Reisavannet’s D-La Troja T Jonny Aarrestad
13.05.2007 Pollistas Yvon Mau T Karin Mathisen
11.04.2007 Midtfjellets Cat Claw T Rune Østraat
28.03.2007 Åa T Sveinung Aune
17.03.2007 Sb Thera T Kurt Arve Leira
10.03.2007 Holmevass B Gilli T Arne Abel-Lunde
20.02.2007 Raunakkens Ta Roma Røvarlægg T Ronny Sagmo